Vestuvių fotosesija prieš ceremoniją – už ar prieš?
Neretai jaunieji pasirenka atlikti vestuvių fotosesiją prieš ceremoniją. Ar šis pasirinkimas visada pasiteisina? Atsakyti vienu žodžiu negaliu, kadangi šis variantas turi savų privalumų ir trūkumų. Pamėginsiu juos visus aptarti, kad galėtumėte patys įsivertinti kurie aspektai Jums yra svarbesni ir kuris variantas priimtinesnis.
Vestuvių fotosesija prieš ceremoniją. PRIVALUMAI:
Sunkiausia dienos dalis bus atlikta prieš ceremoniją, o tai reiškia, kad iškart po jos jau galėsite maksimaliai atsipalaiduoti.
Svečių patogumas – ne paslaptis, kad jaunieji pasirenka daryti fotosesiją prieš ceremoniją daugiausiai dėl svečių ir kad būtent jiems būtų patogu. Taip svečiai iškart po ceremonijos gali vykti į šventės vietą ir jiems nereiki 3-4 val. kažkur laukti jaunųjų.
Makiažas ir šukuosena – jei Jums svarbiausia vestuvinių nuotraukų dalis yra jaunųjų fotosesija, tuomet pasirinkę daryti ją prieš ceremoniją būsite tikri, kad nuotraukose turėsite gražiausią šukuosenos ir makiažo variantą – jie bus tik ką padaryti, todėl atrodys nepriekaištingai.
Nesuvytusi puokštė – labai dažnai karštą dieną jaunosios puokštė apvysta vos per valandą-dvi. Todėl atliekant fotosesiją prieš ceremoniją nuotraukose matysite gražią, šviežią puokštę.
Ne taip karšta – net ir kaitriausią dieną didžiausias karštis dažniausiai būna nuo 14-15 val. Tai reiškia, kad startuojant su fotosesija 10-11 ryto, kaitra dar nebus tokia alinanti, kaip po pietų.
Vėlesnis ceremonijos laikas – atliekant fotosesiją prieš ceremoniją galima orientuotis į velesnius ceremonijos laikus, pvz. 14-16 val. Renkantis humanistinę fotosesiją galima galvoti ir apie dar vėlesnius laikus, kas būtų itin dėkinga ceremonijai vykstant gamtoje.
Mažiau žmonių populiariausiose vestuvių fotosesijos lokacijose – labai dažnai populiariausiomis vestuvių datomis jaunųjų mėgstamiausiose lokacijose susidaro savotiški „kamščiai”, kai ten pat fotografuojasi viena pora po kitos, tenka laukti, kol atsilaisvins norimas kampas. Dažniausiai didžiausi srautai susidaro popiet, tarp 14-18 val., kuomet įprastai didžioji dalis porų fotografuojasi. Todėl pasirinkus ne tokį populiarų fotosesijai laiką, fotografuojantis prieš ceremoniją, didelė tikimybė, jog pavyks išvengti didelių kitų porų srautų.
Ankstesnė šventės pradžia, ilgesnis vestuvių vakaras – atlikus fotosesiją pirmoje dienos pusėje natūraliai lieka daugiau laiko vakarinei daliai, todėl šventę galima pradėti 18 ar net 17 val.
Vestuvių fotosesija prieš ceremoniją. TRŪKUMAI:
Didesnis jaudulys – dažniausiai jauniesiems didžiausią nerimą ir jaudulį kelia ceremonija ir būtent tik po jos pora gali atsipalaiduoti. Atiekant fotosesiją prieš ceremoniją gali jaustis įtampa, nerimas, susikaustymas.
Fotosesija be žiedų – ne visos poros nori užsidėti žiedus prieš tai, kol yra paskelbiami vyru ir žmona. Tokiu atveju vestuvių fotosesijoje jaunieji fotografuotųsi be žiedų, o juk jie vieni pagrindinių atributų.
Nedėkinga šviesa – kuo labiau vakarop vyksta fotosesija, tuo geresnę, gražesnę ir švelnesnę šviesą turime. Fotosesija prieš ceremoniją dažniausiai vyksta pačiu „nedėkingiausiu” laiku – 10-13 val., kuomet vasaros saulė yra aukščiausioje pozicijoje.
Ankstyvesnis rytas – norint fotografuotis prieš ceremoniją, visas pasiruošimas ir gražinimasis pasiankstina 2-3 valandomis.
Nešvari suknelė ceremonijos metu – kad ir kaip norėtume, išvengti šleifo susitepimo fotografuojantis ar tiesiog elementariai einant yra neįmanoma, o tai reiškia, kad prie altoriaus gali tekti žengti su išsitepusia suknele.
Apvytusios gėlės – labai didelė tikimybė, kad, jei vestuvės vyksta karštą dieną, po fotosesijos tiek puokštė, tiek butonjerė bus apvytusios ir ceremonijos metu neatrodys taip šviežiai, kaip atrodytų dienos pradžioje.
„Suplūkęs” makiažas ir šukuosena – net nežinau kaip teisingiau išsireikšti, bet fotografavimasis saulėtą ir vėjuotą dieną prieš ceremoniją lems tai, kad šukuosena bus išpešiota, o makiažas apsunkęs, gal kiek ir nusivalęs dėl artimų meilių portretų.
Nuovargis – ilga fotosesija prieš ceremoniją gali lemti nuovargį, kuris bus juntamas ceremonijos metu.
Netenkama „First look” momento prie altoriaus – natūralu, kad atliekant fotosesiją prieš ceremoniją nebegalima išlaikyti to jautraus momento, kuomet jaunikis išvysta savo nuotaką tik prie altoriaus. Man asmeniškai tai vienas gražiausių, tikriausių ir jautriausių momentų.
Mano pasiūlymas
Ką gi siūlyčiau aš? Dažniausiai savo poroms patariu rinktis aukso viduriuką – skelti fotosesiją į dvi dalis, tarp jų įterpiant ceremoniją. Taip suderinami visi įmanomi privalumai, o svarbiausia – fotosesija nepabosta. Dažnai po ceremonijos „įsijungia” visai kitos nuotaikos, dingsta jaudulys ir pasijaučia maksimalus jaunųjų atsipalaidavimas. Jei tik yra galimybė, siūlau jauniesiems vestuvių fotosesiją atlikti 2-1,5 val. iki ceremonijos ir palikti dar valandėlę-pusantros fotosesijai po ceremonijos. Per tą laiką visi svečiai spės atvykti į šventės vietą ir pasitikti grįžtančius jaunuosius. Žinoma, kiekviena šventė yra individuali, todėl dienotvarkę reikėtų dėliotis atsižvelgiant į poreikius ir maršrutus.
Daugiau patarimų vestuvių tema rasite čia: https://laurazyge.com/vestuves-straipsniai/